B1 TV

România va juca barajul de calificare la CM, după 2-0 cu Estonia în ultimul meci al preliminariilor

Naționala României a obținut o victorie importantă, marți seară, în partida cu Estonia, scor 2-0, urmând să joace barajul de calificare la Cupa Mondială.

Scorul a fost deschis de Ciprian Marica, prin penalti, în minutul 30, același jucător marcând și pentru 2-0 în minutul 81.

România va juca barajul de calificare mulțumită clasării pe locul secund în grupa D, după naționala Olandei.

Tricolorii au fost ajutați și de reușita ”portocalei mecanice” în fața Turciei, scor 2-0, ținând competitoarea directă a României departe de poziția care ducea la barajul de calificare.

Tot în ultimul meci al preliminariilor, naționala Ungariei a învins Andorra cu același scor 2-0, clasându-se astfel pe locul trei.